close
تبلیغات در اینترنت

مشکلات سخت افزاری را خودمان حل کنیم


درباره سايت درباره سايت
شما در این سایت ترفندها و همچنین نحوه کسب درامد از بیت کوین را فرا میگیرید...

آرشيو آرشيو

بهمن 1396

بهمن 1394

مرداد 1394

بهمن 1393

آبان 1393

مرداد 1393

خرداد 1393

اسفند 1392

بهمن 1392

دی 1392

آذر 1391

آبان 1391

اسفند 1391

بهمن 1392

اسفند 1392

بهمن 1392


جستجوگر پيشرفته سايت

هیتر جت


هیتر,هیتر تابشی,جت هیتر,هیتر سقفی,بخاری فن دار,بخاری کارگاهی,هیتر موشکی,جت هیتر مرغداری,هیتر گلخانه,هیتر کارخانه,heater,هیتر گازی,هیتر گازوئیلی سیستم های گرمایشی تولید شده در گروه صنعتی صبا هواساز در مدل های هیتر، جت هیتر ،هیتر موشکی،یونیت هیتر،هیتر کابینتی ،کوره هوای گرم و بخاری صنعتی ساخته و به بازار عرضه می شوند با پیاده سازی آخرین تکنولوژی های صنایع گرمایشی و الگو برداری از سیستم های گرمایشی اروپایی با کیفیت بالا و مصرف کم انرژی باعث ایحاد تحول در سیستم های گرمایشی کشور شده اند. تنوع مدل،تنوع ظرفیت و هم چنین قابلیت سفارشی سازی سیستم های گرمایشی از دیگر امتیازاتی است که گروه صنعتی در اختیار مشتریان خود قرار می دهد جت هیتر یا همان هیتر موشکی یکی از پرفروش ترین محصولات گروه صنعتی می باشد که در مدل گازی،گازوئیلی و دوگانه تولید می شوند.هیتر جت-هیتر موشکی - در مدل های دود کش دار و بدون دودکش و دو موتوره تولید می شود.

هیتر
هیتر تابشی
جت هیتر
هیتر سقفی
بخاری فن دار
بخاری کارگاهی
هیتر موشکی
جت هیتر مرغداری
هیتر گلخانه
هیتر کارخانه
heater
هیتر گازی
هیتر گازوئیلی
یونیت هیتر
هیتر کابینتی
کوره هوای گرم
بخاری صنعتی
هیتر چیست
هیتر صنعتی
تولید هیتر
فروش هیتر
قیمت هیتر کابینتی
هیتر موشکی مرغداری
بخاری گازی فن دار
بخاری تابشی سقفی
بخاری صنعتی گازدار
بخاری تابشی
هیتر جت

یونیت هیتر (به انگلیسی: Unit heater) دستگاهی است که ار آن برای گرم کردن فضاهای بزرگ نظیر سالنهای سرپوشیده، سالن‌های کارخانجات و ... استفاده می‌شود.

یونیت هیتر از قسمتهای زیر تشکیل شده است:

کویل با لوله‌های پره دار که در داخل آن آب گرم، داغ و یا بخار به عنوان حامل انرژی حرارتی جریان دارد بر حسب نوع یونیت هیتر ممکن است کویل صاف، مکعبی شکل، گرد و یا دایره‌ای شکل باشد.
پروانه و یا فن که وسیله عبور دادن هوا از کویل و به جریان انداختن هوا در داخل فضای گرم شونده را بر عهده دارد. این فن بر حسب ظرفیت و فشار هوادهی ممکن است از نوع ملخی و یا سانتریفوژ باشد.
پره‌های جهت دهنده هوا که بوسیله آنها می‌توان هوای خروجی از یونیت هیتر را به قسمتهای مختلف محل گرم شونده هدایت کرد
کابینت و یا محفظه که پروانه و کویل در داخل آن و پره‌های جهت دهنده هوا بروی آن نصب شده است.
مقدار حرارتی که یک یونیت هیتردر مدت زمان ۱ ساعت در فشار هوای ۱ اتمسفر با درجه حرارت ورودی ۲۰۰ درجه فارنهایت و افت درجه حرارت ۲۰ درجه فارنهایت و درجه حرارت هوای ورودی به کویل ۶۰ درجه فارنهایت به محیط منتقل می‌کند اگر بدون کانال باشد قدرت حرارتی استاندارد نامیده می‌شود.مشکلات سخت افزاری را خودمان حل کنیم


شما از پرتال آکاایران در سایت ترفند و کامپیوتر آکا بخش کامپیوتر-اینترنت-موبایل قسمت ترفندهای سخت افزار- مشکلات سخت افزاری را خودمان حل کنیم بازدید می کنید امیدواریم بپسندید

فارنت: رسیدن به این نتیجه که رایانه شما دارای مشکل سخت‌افزاری است، تنها شروع فرآیند رفع عیب آن است. مرحله بعدی تشخیص مؤلفه سخت‌افزاری است که دچار مشکل شده تا بتوانید با اتخاذ تصمیمی درست به رفع عیب و یا تعویض قطعه معیوب بپردازید. البته اگر لپ‌تاپ یا رایانه شخصیتان را با گارانتی خریداری کرده‌اید، طبعاً نگرانی کمتری از این خواهید داشت و می‌توانید با مراجعه به نمایندگی از آنها درخواست کنید تا به تعمیر یا تعویض دستگاه بپردازند.

مشکلات سخت افزاری را خودمان حل کنیم سخت‌افزاری,کامپیوتر,رفع عیب

مشکلات سخت افزاری را خودمان حل کنیم


صفحه آبی رنگ ۱۰۱ : جستجو به دنبال پیغام خطا

شاید این مورد توضیح واضحات باشد اما جستجو برای اطلاعات مشاهده شده بر روی صفحه آبی رنگ، اولین گامی است که می‌تواند به تشخیص سریع ایراد کمک کند. اکثر صفحات آبی رنگی که در نسخه‌های جدید ویندوز مشاهده می‌کنید، در اثر بروز مشکلات سخت‌افزاری بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌شوند. صفحه آبی رنگ مرگ، اغلب اطلاعاتی درباره درایورهای معیوب یا نوع مشکلی که ویندوز با آن مواجه شده به نمایش می‌گذارد.

برای مثال، فرض کنید با یک صفحه آبی رنگ روبرو شوید که پیغام "NV4_disp.dll” را به عنوان نشانه‌ای از درایوری که باعث بروز مشکل شده نمایش دهد، یک جستجوی سریع در گوگل نشان می‌دهد که این مشکل مرتبط با درایورهای کارت‌های گرافیکی NVIDIA است، بنابراین حالا حداقل می‌دانید مشکل از کجا سرچشمه می‌گیرد.

کنترل سطح هوشیاری دیسک سخت شما!

دیسک‌های سخت به قابلیتی برای مانیتورینگ، تحلیل و گزارش‌گیری از مشکلات داخلیشان مجهزند. در واقع دیسک‌های سخت به طور خودکار و به طور مکرر خود را برای وجود مشکلات کنترل کرده و در صورت تشخیص مشکل، اطلاعاتی از آن در اختیار شما قرار می‌دهند تا قبل از از کار افتادن دائمی به رفع عیوب آن بپردازید. با این وجود ممکن است حتی در صورت عدم شناسایی مشکل توسط این قسمت، دیسک سخت شما به طور ناگهانی از کار بیفتد.

مشکلات سخت افزاری را خودمان حل کنیم سخت‌افزاری,کامپیوتر,رفع عیب

مشکلات سخت افزاری را خودمان حل کنیم


به طور کلی اگر پیغامی از این نوع مشاهده کنید، بدین منزله است که دیسک سخت شما در حال از کار افتادن است. می‌توانید از ابزار تحلیل وضعیت هوشمند برای مشاهده اطلاعاتی در زمینه سلامت دیسک سخت خود استفاده کنید.

آزمایش حافظه RAM شما

بروز مشکل در رم می‌تواند زمینه ساز بروز مشکلات بعدی نیز باشد. اگر رایانه شما اطلاعات را بر روی حافظه رم بنویسد و رم به علت عملکرد ناصحیح، داده‌هایی متفاوت را بازگرداند، ممکن است برخی برنامه‌ها به طور صحیح عمل نکنند و نهایتاً با صفحه آبی رنگ مواجه شوید و یا حتی فایل‌های سیستمی خراب شوند.

مشکلات سخت افزاری را خودمان حل کنیم سخت‌افزاری,کامپیوتر,رفع عیب

مشکلات سخت افزاری را خودمان حل کنیم


برای آزمایش سلامتی حافظه رم و اطمینان از عملکرد صحیح آن می‌توانید از قابلیت بررسی حافظه (Memory Diagnostic) که به طور پیش فرض در ویندوز قرار داده شده است، استفاده کنید. این ابزار، اطلاعات را بر روی همه سکتورهای رم می‌نویسد و بعد از آن، مجدداً آن‌ها را می‌خواند تا از عملکرد صحیح رم شما اطمینان حاصل کند.

وقتی حرارت بزنه بالا!

داخل رایانه شما چقدر داغ شده است؟ گرمای بیش از حد می‌تواند در به وجود آمدن صفحه آبی رنگ، از کار افتادن برنامه‌ها و یا خاموش شدن ناگهانی تأثیر داشته باشد. رایانه شما ممکن است به دلیل قرار گرفتن در مکانی گرم، بیش از اندازه گرم شده باشد. تهویه ضعیف هوا و یا از کار افتادن فن و یا وجود گرد و خاک در داخل رایانه نیز می‌تواند به گرم شدن رایانه بینجامد.

مشکلات سخت افزاری را خودمان حل کنیم سخت‌افزاری,کامپیوتر,رفع عیب

مشکلات سخت افزاری را خودمان حل کنیم


رایانه شما به اندازه‌گیری دمای داخلی خود می‌پردازد و شما می‌توانید به این اطلاعات دسترسی داشته باشد. معمولاً این اطلاعات در داخل بایوس رایانه شما قرار دارد اما می‌توانید از طریق نرم افزارهایی مانند SpeedFan یا Speccy نیز به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید. میزان دمای رایانه خود را کنترل کنید و اطمینان حاصل کنید که دمای دستگاه در بازه مناسب قرار دارد.

اگر رایانه شما بیش از حد گرم شده باشد تنها در مواقعی که به منابع سیستمی زیادی نیاز دارید (نظیر انجام بازی‌های رایانه‌ای) و آنچه انجام می‌دهید باعث فشار آمدن به پردازنده و گرافیک کارت می‌شود، با مشکل مواجه می‌شوید. سعی کنید در مواقعی که کار زیادی از رایانه می‌کشید، دمای آن را کنترل کنید، نه در مواقعی که رایانه در حالت بیکاری است.

آزمایش فشار بر روی پردازنده

می‌توانید از ابزاری مانند Prime95 برای آزمایش و تحت فشار قرار دادن پردازنده رایانه‌تان بهره ببرید. چنین برنامه‌هایی پردازنده رایانه شما را مجبور می‌کنند تا بدون استراحت و با تمام قوا به انجام محاسبات بپردازد و تولید گرما کند. اگر پردازنده شما بیش از حد گرم شود مشکلات بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌شوند و سیستم شروع به هنگ کردن می‌کند.

مشکلات سخت افزاری را خودمان حل کنیم سخت‌افزاری,کامپیوتر,رفع عیب

مشکلات سخت افزاری را خودمان حل کنیم


اشخاصی که دوست دارند پردازنده آن‌ها در فرکانسی بالاتر از حد نامی کار کند و به اصطلاح آن را به حالت اورکلاک ببرند، از این برنامه برای آزمایش تنظیمات اورکلاک بهره می‌برند. اگر Prime95 به مشکل برخورد کند، این افراد، فرکانس را به حالت قبلی بازمی‌گردانند تا از خنک شدن پردازنده و کار کردن در حالت پایدار اطمینان حاصل کنند. این روش، برای اطمینان از عملکرد پایدار پردازنده، تحت فشار موثر است.

آزمایش فشار بر روی کارت گرافیکی

کارت گرافیک رایانه را نیز می‌توانید تحت فشار قرار دهید و آزمایش کنید. اگر درایور کارت گرافیکی شما در حین انجام بازی‌های رایانه‌ای با مشکل مواجه شود، خود بازی با ایراد روبرو شود و یا حتی مشکلات گرافیکی در سیستم به وجود آید، می‌توانید از نرم‌افزارهای بنچمارک شبیه ۳DMark استفاده کنید. بنچمارک‌ها کارت گرافیکی شما را تحت فشار قرار داده و در صورت وجود گرمای بیش از حد یا ایجاد مشکل در حین اعمال فشار، شما با مشکلات گرافیکی، وقفه‌ها یا صفحات آبی در حین بنچمارک مواجه خواهید شد.

مشکلات سخت افزاری را خودمان حل کنیم سخت‌افزاری,کامپیوتر,رفع عیب

مشکلات سخت افزاری را خودمان حل کنیم


اگر به نظر می‌رسد بنچمارک بدون مشکل بر روی رایانه شما اجرا می‌شود اما همچنان با مشکلاتی در حین اجرای بازی خاصی مواجه هستید، ممکن است آن بازی مشکل داشته باشد.

جابجا کردن قطعات سخت افزاری

با همه تفاسیر بالا، یافتن علل بروز مشکلات سخت‌افزاری در همه موارد ساده نیست. اگر مشکلی در مادربورد یا منبع تغذیه شما وجود داشته باشد، این مشکلات ممکن است تنها در شرایطی خاص و در برخی اجزا قابل مشاهده و بررسی باشند. یافتن سخت‌افزار معیوب در این شرایط بسیار سخت بوده و در برخی اوقات، تنها راه‌حل، جایگزینی کامل آن‌هاست. ممکن است در شرایطی مانند داشتن کارت گرافیک معیوب نیز مجبور شوید، از یک کارت گرافیک دیگر به عنوان جایگزین استفاده کنید تا علت اصلی بروز مشکل را تشخیص دهید. فراموش نکنید که یکی از اصول اصلی عیب‌یابی، آزمون و خطاست.

سخن آخر اینکه می‌توان برای عیب‌یابی هر مؤلفه موجود در رایانه، کتابی چندین صفحه‌ای نوشت و نهایتاً آن متن نیز جامع نخواهد بود، بنابراین انتظار می‌رود، خواننده از این مطلب تنها به عنوان مرجعی پایه برای تعامل با مشکلات سخت‌افزاری رایانه بهره ببرد.ارسال شده در : یکشنبه 20 بهمن 1392 - توسط : Aryan
بازديد : 145 بار نظر دهيد! [ ]


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

پيوند ها پيوند ها'

تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک

 • نوشيدني الوئه ورا

  دانلود دانلود منیجر کرک شده

  فرش 1000 شانه کاشان

  ساندویچ پانل دیواری

  آتلیه کودک

  مقاله

  وی اس تی

  متن کامل پايان نامه

  پايان نامه حسابداري مالياتي

  پايان نامه حقوق

  پايان نامه علوم اجتماعي جامعه شناسي

  پايان نامه دانلود

  پايان نامه هاي ارشد

  دانلود فايل پايان نامه

  پايان نامه روانشناسي

  دانلود مقاله معماري

  خرید لباس

  آتلیه عروس

  دانلود فیلم ایرانی

  انجام پایان نامه مدیریت

  پایان نامه مدیریت

  خرید فیلتر شکن در امپراتور وی پی ان

  خرید سرور اختصاصی آمریکا

  انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت

  خرید گیفت کارت آیتونز

  چاپ کاتالوگ چاپ بروشور

  تور هند

  فروشگاه اینترنتی لباس

  خرید جم کلش

  خرید جم کلش رویال

  تور دبی

  خرید جم کلش رویال

  دانلود مقاله مدیریت

  دانلود مقاله مدیریت

  دانلود مقاله مدیریت

  دانلود مقاله مدیریت

  دانلود آهنگ

  نرم افزار

  اس ام اس عاشقانه

  تصفیه آب معصومی

  لباس خواب